Aby časté umývanie a dezinfekcia nezničili vašu pružnú pokožku

Koža je najväčším ľudským orgánom a na rukách je vystavená extrémnej záťaži. Časté umývanie, čistiace a dezinfekčné prostriedky, ako aj nízke teploty a drsné povrchy. Namáhanie pokožky spôsobuje jej vysušovanie, praskanie a v extrémnych prípadoch aj ekzémy.

Časté umývanie rúk a používanie dezinfekčných prostriedkov ničí baktérie na pokožke, ale zároveň odstraňuje dôležité lipidy z povrchových vrstiev pokožky. Dôsledkom je poréznejšia kožná bariéra a vznik medzier v nej. Z pokožky potom uniká prirodzená vlhkosť a pokožka sa naďalej vysušuje. Prirodzená funkcia pokožky ako ochrannej bariéry je narušená, takže do nej ľahšie prenikajú nečistoty, baktérie a alergény, čo môže viesť napríklad k infekciám a alergickým reakciám. V práci a doma, keď sú vaše ruky vystavené stresu, musíte vždy doplniť potrebnú hygienu vhodnou starostlivosťou o pokožku.

 

© Copyright 2024 - Akékoľvek použitie obsahu stránok vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupnenia textov, fotografií je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa týchto stránok prísne zakázané.