Niekoľko tipov pre starostlivosť o nohy

Stačí niekoľko minút denne, aby ste ošetrili svoje nohy a dosiahli ich čo najväčšiu odolnosť voči vonkajším vplyvom. Starostlivosť o nohy si vyžaduje trochu práce, ale mnohonásobne sa oplatí.

Starostlivosť o nohy - tip 1: Venujte pozornosť svojim nohám

Denne si kontrolujte chodidlá a nechty, či sa na nich nevyskytujú hrbolčeky alebo iné zmeny. Skontrolujte medziprstné priestory a chodidlá. V prípade potreby použite zrkadlo. V prípade opuchu, začervenania, prasklín, pľuzgierov, otlakov alebo iných nápadných javov sa poraďte s podiatrom.

Krémovanie by malo byť súčasťou vašej každodennej rutiny. Aby ste si udržali nohy v neporušenom stave, používajte vhodnú starostlivosť o nohy Allpresan najlepšie dvakrát denne.

Starostlivosť o nohy - tip 2: Zrohovatená pokožka - priateľ a nepriateľ

Korodovaná koža sa zvyčajne vyskytuje tam, kde sú nohy vystavené mimoriadnej záťaži. Korodovaná pokožka nôh je do určitej miery prirodzenou ochranou. Ak však skorodovaná koža príliš zhrubne, môže ľahko popraskať a môže byť bolestivá. Kúpeľ nôh (nie nad 32 °C) pokožku zmäkčí a pripraví ju na ďalšie ošetrenie.

Dokonalá starostlivosť

  • Kúpte nohy maximálne 3 minúty a potom jemne odstráňte skorodované vrstvy pemzou. Potom môžete vykonať presné ošetrenie skorodovanej kože pilníkom. Zrohovatenú, skorodovanú kožu, otlaky alebo bradavice by mal odstraňovať len odborník.
  • Po kúpeli si nohy natrite penivým krémom, napríklad na starostlivosť o veľmi suchú pokožku alebo na redukciu skorodovanej kože a prasklín!

 

Starostlivosť o nohy - tip 3: Zdravé nohy potrebujú zdravé nechty

Nechty na nohách by sa mali pravidelne strihať. Ak sú príliš dlhé, narážajú do topánky; ak sú príliš krátke, prst nie je dostatočne chránený a nechtové lôžko by sa mohlo zapáliť. Nestrihajte nechty, kým nie sú okrúhle, inak by mohli zarásť - to by mohlo byť nepríjemné a bolestivé.

Problematickú nechtovú kožu postriekajte tinktúrou na nechty Allpresan, ktorá udrží nechty silné a zároveň budú vyzerať upravene. Okrem toho má účinný rad doplnkových terapií pri výskyte plesní nechtov na nohách.

Starostlivosť o nohy - tip 4: Vhodná obuv - nohy sa musia cítiť dobre

Móda sem, móda tam, topánky musia v prvom rade sedieť. Dostatok miesta v oblasti prstov je obzvlášť dôležitý, aby ste sa vyhli pľuzgierom. Keďže v našich chodidlách sídlia milióny potných žliaz a vlhkosť sa dostáva aj do topánok, odporúča sa topánky vždy dobre vetrať, pretože baktérie a plesne sa vo vlhkom a teplom prostredí topánok cítia obzvlášť dobre.

 

Najmä pri cukrovke: predchádzajte zraneniam!

Diabetická pokožka je obzvlášť náchylná na plesne a baktérie. Preto sa čo najviac vyhýbajte poraneniam. Držte ruky ďalej od nožničiek na nechty, klieští alebo pinzety. Používajte radšej pilník na nechty! Tabu sú aj kovové skalpely, hoblíky, rašple alebo nožnice!

Pred obutím si skontrolujte, či sa v topánkach nenachádzajú cudzie predmety, napríklad malé kamienky.

Pri starostlivej starostlivosti o diabetickú kožu sa znižuje riziko infekcie, noha sa lepšie cíti a lepšie vyzerá.

 

© Copyright 2024 - Akékoľvek použitie obsahu stránok vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupnenia textov, fotografií je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa týchto stránok prísne zakázané.