Citlivá a jemná pokožka

Znaky a správna starostlivosť

Príznaky citlivej a citlivej pokožky sú veľmi rôznorodé. Po použití prípravku na starostlivosť o pleť môžete pociťovať svrbenie alebo výrazné začervenanie. Potom sa rýchlo objavia pupienky.
K podráždeniu vašej pokožky dochádza pri porušení ochrannej bariéry. Najčastejšie postihnutými oblasťami tela sú preto tvár, ruky a nohy, ale aj pokožka hlavy. Postihnutí ľudia zvyčajne trpia aj veľkým fyzickým nepohodlím v dôsledku uvedených príznakov. Týmito príznakmi trpí takmer 50 % populácie.

Citlivá pokožka je zvyčajne veľmi podobná suchej pokožke. Vo väčšine prípadov je ťažké určiť, či ide o citlivú alebo suchú pokožku na základe vlastnej diagnostiky. Preto je vhodné nechať sa vyšetriť odborníkom a nechať si odporučiť výrobok, ktorý vyhovuje potrebám vašej pokožky.

Príznaky citlivej pokožky

  • svrbenie, napätie alebo začervenanie pokožky
  • suchá, popraskaná pokožka
  • veľmi citlivé reakcie na vonkajšie vplyvy

 

Príčiny citlivej a precitlivenej pokožky

Ľudia s citlivou pokožkou majú v prirodzenej ochrannej vrstve malé trhlinky, ktoré uľahčujú prienik patogénov do pokožky, keď sú vystavení negatívnym vplyvom prostredia. To znamená, že bariérová funkcia epidermy (najmä vrchnej vrstvy kože) je narušená. To má za následok zápal a infekciu kože. Postihnutí ľudia majú zvyčajne jednu alebo viacero z nasledujúcich charakteristík kože: porézna, popraskaná, tenká alebo suchá koža. Okrem nedostatočnej starostlivosti o suchú alebo citlivú pokožku sú príčinou týchto kožných ochorení aj vonkajšie vplyvy, ako napríklad slnko alebo chlad. Na citlivej pokožke na seba môžu upozorniť ochorenia, ako je napríklad rosacea, poruchy tvorby krust alebo periorálna dermatitída. Okrem toho citlivá pokožka reaguje kontaktnou alergiou na mnohé látky, ako je kozmetika, čistiace prostriedky alebo prípravky na starostlivosť o pleť.

 

Správna starostlivosť o citlivú a jemnú pokožku

Optimálne prípravky na starostlivosť o citlivú pleť by nemali obsahovať alergény a agresívne látky, ako je alkohol a iné látky dráždiace pokožku. Dôležitým aspektom v starostlivosti o citlivú pokožku je aktivovanie jej vlastnej regenerácie a posilnenie ochrannej bariéry pokožky. Výrobky Allpresan pre citlivú pleť nie sú parfumované, neobsahujú farbivá ani konzervačné látky. Sú vhodné najmä pre osoby so sklonom k kožným alergiám. Dôležité je nechať sa vyšetriť odborníkom a nechať si odporučiť vhodný výrobok pre váš typ pleti.

Starostlivosť o nohy s citlivou pokožkou

Naše nohy sú každý deň vystavené veľkej záťaži, a preto by sme sa o ne mali starať pomocou kvalitných výrobkov. Allpresan ponúka výrobky na kompletnú starostlivosť o citlivú pokožku nôh, ktoré sú dokonale prispôsobené jej potrebám a dostatočne ju chránia.

 

© Copyright 2024 - Akékoľvek použitie obsahu stránok vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupnenia textov, fotografií je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa týchto stránok prísne zakázané.