Nechtová mykóza? Pomôžeme Vám.

Allpresan pedicare skúsenosti

Nechtová mykóza? Pomôžeme Vám.

Pálenie, svrbenie a podráždená pokožka? Mykóza nôh je veľmi rozšíreným ochorením. Mykóza postihuje najmä pokožku na nohách, avšak pri nesprávnej liečbe alebo jej zanedbaní môže napadnúť aj nechty.

Nechtová mykóza sa začne prejavovať najčastejšie na palci – necht zažltne, zhrubne a zmení svoju štruktúru. Treba ho začať liečiť čo najskôr, aby sa mykóza nešírila na ďalšie nechty. Pri nedodržiavaní liečby a hygienických zásad môžete nakaziť aj ostatných členov svojej rodiny. Stačí drobná šupinka infikovanej kože zachytená na koberci, papučiach, uteráku a problém sa už nemusí týkať len vás.

Na „chytenie” plesní sú náchylnejšie staršie osoby, osoby trpiace cievnymi poruchami, cukrovkou, psoriázou a poruchou imunity. Vznik ochorenia uľahčuje aj poškodenie (úrazy) nechtov, časté namáčanie rúk vo vode, nedostatočná hygiena a dlhodobé užívanie antibiotík.

Ako jej predísť?

V prvom rade dbajte na hygienu. Všetci členovia rodiny, by mali mať svoj uterák. Nohy vždy vysušte aj medzi prstami. Po dôkladnom vysušení použite krémovú penu Allpresan® pedicare č.7 na pokožku nôh náchylnú na mykózy a každý večer si aplikujte do topánok dezodorant Allpresan® pedicare č.7 s čajovníkovým olejom.

Ak navštevujete kúpaliská, plavárne alebo spoločné sprchy, majte vždy po ruke žabky a sprchujte sa v nich. Eliminujete možnosť vzniku mykózy.

Keď už mykózu máte

V tomto prípade sa vyhýbajte verejným kúpaliskám, plavárňam a priestorom, kde môžete nakaziť ostatných. Noste vzdušné topánky, aby sa mykóza vplyvom vlhka nezhoršovala. Na nohy si pripravte osobitný uterák, aby ste si nákazu nepreniesli aj na iné časti tela.

Liečbu mykózy nasaďte čo najskôr.

Začnite s voľne dostupnými prípravkami, ktoré obsahujú antimykotické zložky. Na pleseň na nechtoch je vynikajúca nechtová tinktúra Allpresan® s avokádovým olejom, pantenolom a klotrimazolom, ktorá zároveň vyhladzuje napadnuté nechty a zvyšuje ich odolnosť pred vonkajšími vplyvmi.

Pomocou špeciálnej krémovej peny Allpresan® pedicare č.7 na pokožku nôh náchylnú na mykózy môžete zmeniť prostredie na pokožke na optimálne podmienky pre zdravé nohy, kde plesne nemajú šancu prosperovať. Aplikujte ju aj do priestorov medzi prstami. A pretože je odolná voči vode, nestráca svoju účinnosť ani počas pobytu na kúpalisku.

Zdieľajte tento príspevok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *