Všeobecné otázky

Allpresan rady na krémové peny

Všeobecné otázky

Ako často sa odporúča používanie krémových pien Allpresan®?

Nemecký výrobca neubourg skin care GmbH & Co. KG odporúča používať kozmetické prípravky Allpresan®pravidelne, a to 2x denne.

Je používanie Allpresanu® časovo obmedzené?

Používanie prípravkov Allpresan® nie je časovo obmedzené.

Po akom čase používania prípravkov Allpresan® sa dostavia prvé výsledky? 

Prvé výsledky sa dostavia pri pravidelnom používaní (2x denne) za približne 7-10 dní.

Sú kozmetické prípravky Allpresan® klinicky testované?

Kozmetické prípravky Allpresan® sú klinicky testované, avšak nie sú testované na zvieratách.

Sú kozmetické prípravky Allpresan® hypoalergénne?

Krémové peny neobsahujú žiadne farbivá, aromatické látky a konzervačné látky, takže alergické reakcie sú vylúčené. Viď štúdie.

Sú kozmetické prípravky Allpresan® vhodné „pre každého“?

Naše produkty sú určené pre rôzne vekové kategórie a rôzne druhy pleti. Produkty sú vhodné pre všetkých tých, ktorí nie sú alergickí na niektorú zo zložiek a takisto niektoré výrobky sú vhodné až od troch rokov. Pre diabetikov sú vhodné prípravky s obsahom urey 5-10 %. Alergická reakcia a znášanlivosť prípravku je vždy u každého individuálna a preto vždy teba kozmetický prípravok vyskúšať na kúsku pokožky.

Je urea v kozmetických prípravkoch Allpresan® dôležitá?

V posledných rokoch sa urea stala jednou z najdôležitejších účinných zložiek v starostlivosti  o pokožku. Urea je veľmi dobre znášaná hydratačná látka. Nespôsobuje alergie.
•    5 % urey pôsobí hydratačne a udržuje pokožku jemnú.
•    10 % urey pôsobí intenzívne hydratačne a posilňuje ochrannú funkciu pokožky.
•    15 % urey pôsobí keratolyticky a zlepšuje regeneračnú schopnosť pokožky.

Je urea produkt vlastný telu alebo je umelo vyrábaný?

Urea (močovina) je prirodzený produkt látkovej výmeny, ktorý si telo vyrába samo. Cez pot sa močovina dostáva do pokožky, kde pôsobí tým, že ju “zvlhčuje”, a pokožka ostáva jemná. Do produktov s obsahom urey určených na ošetrenie pleti sa používa priemyselne vyrábaná urea, teda ide o syntetickú formu urey.

Keďže trpím na atopický ekzém, mám obzvlášť citlivú pokožku. Môžem vôbec používať kozmetické produkty na ošetrenie pokožky?

Mali by ste dbať na to, aby tieto produkty neobsahovali aromatické látky a žiadne farbivá a konzervačné látky. Keďže vaša pokožka je už tak či tak v dôsledku atopického ekzému namáhaná, je vhodné ju už viac nezaťažovať.

Som kaderníčka, a preto moja pokožka prichádza denne do kontaktu s vodou a chemickými produktmi, napr. s farbou na vlasy. Moja pokožka je často podráždená a vyschnutá. Ako ju mám najlepšie ošetrovať?

Suchá, namáhaná pokožka potrebuje intenzívnu starostlivosť, ktorá ju dodatočne nedráždi. Preto odporúčame napríklad produkty obsahujúce ureu, pretože urea (tiež známa ako močovina) je známym darcom vlhkosti, ktorý je dobre znášaný.

Zdieľajte tento príspevok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *